➢ CV’nizin size iş görüşmelerinin kapısını açmasını,

➢ İş görüşmelerinizin başarılı geçmesini,

➢ Sayısız sertifika programları ile deneyimlerinizi kullanabileceğiniz farklı iş alanları hakkında bilgilenmeyi,

➢ Kariyer mücadelesi vererek iş hayatında başarılı olan rol modellerin deneyimlerinden yararlanmayı,

➢ Farkı sektörlerden katılımcılarla tanışıp bilgi alışverişi yapmak istiyorsanız…

sizi 21 Nisan 2018 günü, Regent Üniversitesi’nin eşsiz güzellikteki kampüsüne, +1 Türkiye Kariyer Günü buluşmalarızın ilkine bekliyoruz.

Etkinliğimiz herkese açık ve ücretsiz. Tek yapmanız gereken Eventbrite’tan yerinizi ayırtıp buluşmamıza gelmektir.

Not: CV’niz konusunda yorum almak isterseniz ekteki kayıt dokümanı ile bize CV’nizi de göndermeyi unutmayınız. Tüm bilgileriniz bizde saklı olup başka hiç bir kişi ya da kurumla paylaşılmayacaktır. (e-posta: info@arti1turkiye.org)

___________________________________________

PROGRAM:

Tarih: 21 Nisan 2018 (kayıt: 13:30)

14:40-15:45: Rol modeller, İngiltere’de eğitim olanakları

• Pınar Mavi – Huma Agency Kurucusu (ex-Facebook, Instagram)
• Türkiz Erdoğan – Regent’s University London Bölge Müdürü•
• Tuna Yasin Doyuk – DOYUK & CO Hukuk Danışmanı

16:00-16:45: CV / iş görüşmeleri

• Yeşim Harris – Engi Direktörü ve Eş Kurucusu
• Ece Özdemiroğlu – eftec Direktörü ve Kurucusu

Biletler:

https://www.eventbrite.co.uk/e/1-turkiye-kariyer-gunleri-tickets-44125913796?aff=es2

Özgeçmişler

Elif Toker Turnalar

1973 yılında Londra’da doğan Elif Toker-Turnalar ilköğretim, ortaokul, lise ve üniversiteyi Londra’da tamamladı. Londra Middlesex Üniversite’sinde Siyaset Bilimi, Tarih ve Ingilizce Öğretmenliği okudu. Eğitimine devam ederken çalışan bir genç olarak hem Olimpik Jimnastik antrenörlüğü, hem de Olimpik Jimnastik Hakemliği yaptı. Çok küçük yaşlarda gerekli olan her yerde istemeden de olsa Türkçe / İngilizce tercümanlık yapmak zorunda kaldı! Üniversite sonrası, yüksek öğretim için Boğaziçi Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Master programının 10 kişilik kadrosunda yer almaya hak kazandı. 1996-2001 yılları arası İstanbul yıllarında, Türkiye siyaset bilimi üzerine farklı çalışmalarda bulundu. Yüksek öğrenimini tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi ve sonrasında İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Türkiye’nin değerli öğretim üyelerinden Nihal İncioglu, Profesör İlter Turan, Betül Mardin ve eski Başbakan yardımcısı Murat Karayalçın’ın yanında asistan olarak çalıştı.

2001 yılında, Ankara’da Avrupa Birliği Jean Monnet bursiyeri olmaya hak kazanarak tekrar Londra’ya döndü ve Westminster Üniversitesi’nde yüksek lisans, araştırma ve doktora eğitimine devam etti.
Amerika, Singapur ve Türkiye’de çalıştı. İngiltere’de SOAS, Birkbeck, Londra Metropolitan, Kings Koleji, Westminster Üniversitesi, Doğu Londra Üniversitesi’nin ardından şu anda Regent’s Universitesi Londra’da öğretim üyesi olarak Siyaset ve İletişim üzerine ders vermeye ve araştırma yapmaya devam ediyor. Şimdiye kadar çalışmış olduğu konular arasında uluslararası su politikası, Türk askeri ve siyaset karar verme mekanizması, Türkiye’de siyaset iletişim ve medya gelişimi., gençler arasında sosyal medya kullanımında siyaset anlayışı ve davranışlar, Türk siyaset tarihi, halkla ilişkiler ve iletişim.

Elif, esi Tayfun Turnalar ve iki oğlu Reis ve Ediz ile İngiltere’de Bishop’s Stortford, Hertfordshire’da yaşamaktadır.

Elif Toker-Turnalar was born in London in 1973. She completed her primary, secondary and University education in the UK. She read Political Science, History and English teaching at Middlesex University. Whilst at university she also completed her training in Olympic gymnastics coaching and Judging. After gaining her BA she decided to further study at The Bogazici University, where she read International Relations and Political Science as part of a very select small group of 10.

During her five years in Turkey she took part in a number of projects in the subject area of Turkish politics. She taught at Yeditepe University and Istanbul Bilgi University. She was an assistant to Prof. Nihal Incioglu, Prof. Ilter Turan, Betul Mardin and former deputy prime minister Murat Karayalcin.

In 2001 she won the prestigious European Union Jean Monnet scholarship to return to the UK and continue at Westminster University to research and work on her PhD specifically on the development of the media in Turkey.

She has worked in America, Singapore and Turkey. In the UK she has worked as a lecturer and researcher at SOAS, Birkbeck, London Metropolitan, Kings College, Westminster University, University of West London and now continues to teach and research in Public Relations, as well as Political Communications at Regent’s University, London. Areas she has researched in are as follows: International water politics, The Turkish military and political decision making, political communications and the development of media in Turkey, political behaviour of young adults on social media platforms, the history of Turkish politics, public relations and communications.

Elif lives in the UK with her husband Tayfun Turnalar and her two sons Reis and Ediz

Yeşim Harris

Yeşim Harris, Engi adlı Sivil Toplum Örgütü kurucusu ve Kent Üniversitesi’nde Kıdemli Araştırma Görevlisi olarak Londra’da çalışmakta ve yaşamaktadır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra London School of Economics’te de yüksek lisans çalışması yapmıştır. Yeşim, hem kamu ve özel sektör kuruluşlarında; hem de kar amacı gütmeyen çeşitli kurumlarda 25 yıllık yönetici liderlik ve üst düzey görevlerde bulunmuştur. Arabuluculuk/Uzlaşma diplomasına sahiptir ve kalkınma yardımları programları konusunda yüksek lisans çalışması yapmıştır. Birleşmiş Milletler’e, İngiltere’deki ve dünyanın pek çok yerindeki özel kuruluşlara ve kamu kuruluşlarına danışmanlık yapan Yeşim, birçok farklı kuruluşa panel üyesi ve ana konuşmacı olarak davet edilmiştir. Konusunda yazmış olduğu pek çok makalesi bulunmaktadır.

Yesim Harris is the Co-founder Director of a London based NGO called Engi and a Senior Research Fellow of University of Kent. She studied at Middle East Technical University in Ankara and has a M.SC. degree from London School of Economics. Yesim has 25 years of executive leadership experience and has held senior positions in a variety of corporate and non-profit organisations.  She has a Diploma in Mediation and has a M.Sc. in Development Aid Programmes.  She has provided advice to the United Nations, and to various private and public organisations in the UK and overseas.  She is an experienced public speaker and has written several published articles.

Ece Özdemiroğlu:

 İstanbul Üniversitesi (İngilizce) İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, Çevre Ekonomisi ve Doğal Kaynak Yönetimi üzerine Master yapmak için Londra’ya gitti. Master eğitimini 1992’de tamamladı ve aynı yıl, İngiltere’deki ilk çevre ekonomisi konusunda uzmanlaşan danışmanlık şirketi eftec’i kurdu. O zamandan beri eftec’i yönetmekte olan Ece, beş yüzden fazla projede çalıştı. Ece, ayrıca Birleşik Krallık Çevre Ekonomistleri Birliği kurucusu ve Birleşik Krallık İklim Değişikliği – Adaptasyon Alt-Komitesi üyesidir.

Şu anda 16 kişilik bir ekip ve birçok freelance uzman yöneten Ece,yıllar içinde yüzlerce CV okudu ve iş görüşmesi yaptı. Mantığı kadar hislerine de güvenerek yaptığı seçimlerden genelde memnun kaldı. Sizlerle deneyimlerini paylaşmaktan mutluluk duyacaktır.

After graduating with a BA in Economics from Istanbul University, Ece  came to London to study and received her MSc in Environmental Economics and Natural Resource Management. She finished her studies in 1992 and set up UK’s  first consultancy company specialising in environmental economics. She has managed the company since then, and has worked in more than 500 projects. Ece also set up the UK Network for Environmental Economists and is a member of the UK Climate Change – Adaptation Sub Committee.

Tuna Yasın Doyuk

Tuna Yasin Doruk, Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2008 yılında mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Toplumsal Projeler Yönetim ve Organizasyon yüksek lisansı yapmış, Ku Leuven Üniversitesi’nden insan hakları dersleri almıştır. Çok uluslu şirketlerin hukuk departmanlarında çeşitli görevlerde bulunmuş, 2016 ve 2017 yıllarında art arda İngiliz derecelendirme kuruluşu Legal500 tarafından Türkiye’nin en etkili 100 şirket avukatı listesinde gösterilmiştir. 2017 yılında Londra’ya taşınarak ulusal ve uluslararası şirketlere hukuk danışmanlığı vermeye devam etmekte olan Doyuk, İstanbul ve New York Eyalet Baroları’na kayıtlı olarak avukatlık yapmaktadır.

After graduating from Çağ University’s Faculty of Law in 2008, Tuna Yasin Doruk received a master’s degree in Social Project Management and Organization from Marmara University’s Institute of Social Sciences, and studied human rights at theKu Leuven University. Having been listed by Legal 500 amongst the top 100 corporate lawyers in Turkey in the GC Powerlist Turkey for two consecutive years, in 2016 and 2017 , he has been involved in international projects and has been providing legal services to companies/law firms in London, UK. Besides having an active bar membership on Istanbul Bar Association, Tuna also has an active affiliate membership in the bar association in New York.

Pınar Mavi:

Pınar Mavi Stewart, pazarlama ve reklamcılık dünyasındaki 15 yıllık tecrübesiyle, Londra merkezli Huma Agency’nin kurucu direktörü olarak çeşitli markalara hedeflerini tutturmaları için hizmet veriyor. Pınar, 2011 yılında Facebook’un Satış ve Pazarlama ekibine Orta Doğu, Afrika, Rusya, Polonya ve Türkiye’deki satış operasyonlarını kurmak üzere katıldı. 40’ın üzerinde marka ve birçok sektörde çalışan markalarla beraber çalışarak Facebook ve Instagram stratejileri geliştirmelerine ve uygulamalarına yardım etti. Facebook’tan önce Turkcell, TBWA, BBDO, Yapı Kredi gibi kuruluşlarda çalışarak sektörü birçok farklı açıdan görme ve öğrenme şansına sahip oldu.

Ankara’da doğdu. Tevfik Fikret Lisesinden sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun oldu ve Londra Kingston Üniversitesi’nden Advertising and Creative Economy Postgraduate sertifikasına sahip. Pazarlama ve reklamcılık çalışmalarına ek olarak ailesiyle beraber natürel sızma zeytinyağı üretiyor, zeytinyağı atölyeleri düzenliyor, üzerinde çalıştığı kitabı bitirmek üzere çalışmalarına devam ediyor ve profesyonel fotoğrafçılık yapıyor.

Pınar Mavi Stewart has 15 years of experience in the world of marketing and advertising, and is  the founding director of Huma Agency which is based in London and works with brands to help them achieve their targets. Pınar was one of the founding members of the team that set up Facebook’s Sales and Marketing operations in the Middle East, Africa, Russia, Poland and Turkey. She partnered with over 40 brands across many industries helping them develop and implement their strategies on Facebook and Instagram. Prior to joining Facebook, she worked for advertising agencies like BBDO and TBWA, and companies like Turkcell and Yapı Kredi Bank.

She was born in Ankara. She graduated from Lycée de Tevfik Fikret and earned her BA in Economics at Bilkent University. She holds a Postgraduate Certificate in Advertising and Creative Economy from Kingston University, London. In addition to her work in marketing and advertising, she is also producing cold-pressed olive oil from her family’s olive grove in Turkey and running olive oil workshops, writing a book, and taking professional photos.

Türkiz Erdoğan

Türkiz Erdoğan, 1985 Berlin doğumludur. Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümü’nde eğitimini tamamladıktan sonra, Londra’ya yüksek öğrenim için gelmiştir. Regent’s Üniversitesi Londra’da Yönetim ve Pazarlama Master’i yaptıktan sonra aynı üniversitede 2011 yılı itibariyle profesyonel hayatına başlamıştır. Bu 7 sene içerisinde, eğitim, pazarlama, yönetim ve dış ilişkiler alanlarında uzmanlık edinmiştir. Yaptığı başarılı çalışmalar nedeniyle 2016 yılında üniversitenin İş ve İnovasyon’ ödülünü almıştır. Şimdi Türkiye, Orta Doğu ve BDT Bölge Müdürü olarak Üniversite’yi dış ülkelerde tanıtmaktadır. Bunun yanı sıra görme engellilerin eğitime erişebilirliği konusunda projelerde çalışmıştır ve bu alandaki eksikliklere dikkat çekmek, çalışmalara devam etmek istemektedir

Türkiz Erdoğan was born in Berlin, in 1985. She studied Economics at Hacettepe University, Ankara. After completing her Bachelor’s degree, she came to London to receive her Master’s degree. Türkiz received her MA in Management & Marketing at Regent’s University London and started her professional career at the University. In these last 7 years, she has got vast experience in education, marketing, management and international relations. She has a proven track record of achievement and improvement of the organisation which led her to win the ‘Business and Innovations’ award of Regent University London in 2016. Currently, Türkiz is the the  Regional Manager for Turkey, Middle East & the CIS. In addition to that, she has developed and worked in projects for the visually impaired, and she speaks passionately about inclusivity in education. She would also like  to continue her work in this area.