Kariyer Günleri

Tarih: 21.04.2018 , Cumartesi

Tuke Common RoomRegent’s UniversityLondon, Inner Circle, Regent’s ParkNW1 4NS

Rol Modeller, İngiltere’de eğitim olanakları14:00 – 15:45

CV / İş Görüşmeleri16:00– 16:45

facebook copy

kayit

kariyerProgram01

Sunumlar

ve Özgeçmişleri
aa

Elif Toker Turnalar

Uluslararasi ilişkiler ve politik iletisim konularinda uzman olan, arastirmaci akademisyen Elif, kişilerin bireysel iletişim potansiyellerini fark etmeleri ve bu yeteneklerini iş dünyasında daha etkili kullanabilmelerinin yaratacağı etkiyi anlatacak.

bc

Pınar Mavi

Turkcell, Yapı Kredi, TBWA, Facebook & Instagram’da reklamcılık, satış ve pazarlama deneyiminin ardından, Londra’da Huma Agency’nin kurucu direktörü olarak çeşitli markalara hedeflerini tutturmaları için hizmet veren Pınar Mavi, iş hayatı ve büyük şirketlerde çalışma deneyimlerini sizlerle paylaşmaktan ve sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyacaktır.

Türkiz Erdoğan

Türkiz Erdoğan

Türkiz, Yüksek Eğitimin pazarlaması, yönetimi ve dış ilişkileri alanlardaki uzmanlığını, kariyer planlamaları, yüksek öğretim ya da İngiltere’deki diğer öğretim olanaklarına odaklamak isteyen gençlere aktarmaktan mutluluk duyacaktır.

Tuna Yasin Doyuk

Tuna Yasin Doyuk

2016 ve 2017 yıllarında Legal500 tarafından Türkiye’nin en etkili 100 şirket avukatı listesinde yer alan Hukuk danışmanı Tuna, başarı öyküsüsünü ve deneyimlerini sizlerle paylaşmaya hazır.

Yeşim Harris

Yeşim Harris

Engi adlı Sivil Toplum Örgütü kurucusu ve Kent Üniversitesi’nde Kıdemli Araştırma Görevlisi ve yıllardır çeşitli etnik ve sosyal gruplara iş bulma, hayata yön verme, CV teknikleri konulu panellere konuşmacı olarak katılan Yeşim’in iyi ve kötü CV örneklemelerini zevkle izleyeceğinizden eminiz.

Ece Özdemiroğlu

Ece Özdemiroğlu

Kendi kurduğu şirkette, 16 kişilik uzman kadroyu yöneten Ece, iş alımlarında mantık ve hislerinin etkileşimi önemseyerek kazandığı yılların başarılı tecrübesini sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyacaktır.

Özgeçmişler

Elif Toker Turnalar

1973 yılında Londra’da doğan Elif Toker-Turnalar ilk, orta ve lise öğretimini Londra’da tamamladı. Londra Middlesex Üniversite’sinde Siyaset Bilimi, Tarih ve Ingilizce Öğretmenliği okudu. Üniversite sonrası, Boğaziçi Üniversitesi’deki Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi Master programının 10 kişilik kadrosunda yer almaya hak kazandı. 1996-2001 İstanbul yıllarında, Türkiye siyaset bilimi üzerine çalışmaları oldu bulundu. Yüksek öğrenimi sonrası Yeditepe Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Türkiye’nin değerli öğretim üyelerinden Nihal İncioglu, Profesör İlter Turan, Betül Mardin ve eski Başbakan yardımcısı Murat Karayalçın’ın yanında asistan olarak çalıştı.

2001 yılında, Ankara’da Avrupa Birliği Jean Monnet bursiyeri olmaya hak kazanarak tekrar Londra’ya döndü ve Westminster Üniversitesi’nde yüksek lisans, araştırma ve doktora eğitimine devam etti.Amerika, Singapur ve Türkiye’de çalıştı. İngiltere’de SOAS, Birkbeck, Londra Metropolitan, King s Koleji, Westminster Üniversitesi, Doğu Londra Üniversitesi’nin ardından şu anda Regent’s Universitesi Londra’da öğretim üyesi olarak Siyaset ve İletişim üzerine ders vermeye ve araştırma yapmaya devam ediyor. Şimdiye kadar çalışmış olduğu Araştırma konuları; arasında; uluslararası su politikası, Türkiye’de askeri ve siyasi karar verme mekanizması, Uluslararası İlişkiler, gençler arasında sosyal medya kullanımında siyaset anlayışı ve davranışlar ve Türk siyaset tarihi yer almaktadır.

Elif, esi Tayfun Turnalar ve iki oğlu Reis ve Ediz ile İngiltere’de Bishop’s Stortford, Hertfordshire’da yaşamaktadır

Yeşim Harris

Yeşim Harris, Engi adlı Sivil Toplum Örgütü kurucusu ve Kent Üniversitesi’nde Kıdemli Araştırma Görevlisi olarak Londra’da çalışmakta ve yaşamaktadır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde eğitimini tamamladıktan sonra London School of Economics’te de yüksek lisans çalışması yapmıştır. Yeşim, hem kamu ve özel sektör kuruluşlarında; hem de kar amacı gütmeyen çeşitli kurumlarda 25 yıllık yönetici liderlik ve üst düzey görevlerde bulunmuştur. Arabuluculuk/Uzlaşma diplomasına sahiptir ve kalkınma yardımları programları konusunda yüksek lisans çalışması yapmıştır. Birleşmiş Milletler’e, İngiltere’deki ve dünyanın pek çok yerindeki özel kuruluşlara ve kamu kuruluşlarına danışmanlık yapan Yeşim, birçok farklı kuruluşa panel üyesi ve ana konuşmacı olarak davet edilmiştir. Konusunda yazmış olduğu pek çok makalesi bulunmaktadır.

Ece Özdemiroğlu:

 İstanbul Üniversitesi (İngilizce) İktisat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, Çevre Ekonomisi ve Doğal Kaynak Yönetimi üzerine Master yapmak için Londra’ya gitti. Master eğitimini 1992’de tamamladı ve aynı yıl, İngiltere’deki ilk çevre ekonomisi konusunda uzmanlaşan danışmanlık şirketi eftec’i kurdu. O zamandan beri eftec’i yönetmekte olan Ece, beş yüzden fazla projede çalıştı. Ece, ayrıca Birleşik Krallık Çevre Ekonomistleri Birliği kurucusu ve Birleşik Krallık İklim Değişikliği – Adaptasyon Alt-Komitesi üyesidir.

Şu anda 16 kişilik bir ekip ve birçok freelance uzman yöneten Ece,yıllar içinde yüzlerce CV okudu ve iş görüşmesi yaptı. Mantığı kadar hislerine de güvenerek yaptığı seçimlerden genelde memnun kaldı. Sizlerle deneyimlerini paylaşmaktan mutluluk duyacaktır.

Tuna Yasin Doyuk

Tuna Yasin Doruk, Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2008 yılında mezun olduktan sonra, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Toplumsal Projeler Yönetim ve Organizasyon yüksek lisansı yapmış, Ku Leuven Üniversitesi’nden insan hakları dersleri almıştır. Çok uluslu şirketlerin hukuk departmanlarında çeşitli görevlerde bulunmuş, 2016 ve 2017 yıllarında art arda İngiliz derecelendirme kuruluşu Legal500 tarafından Türkiye’nin en etkili 100 şirket avukatı listesinde gösterilmiştir. 2017 yılında Londra’ya taşınarak ulusal ve uluslararası şirketlere hukuk danışmanlığı vermeye devam etmekte olan Doyuk, İstanbul ve New York Eyalet Baroları’na kayıtlı olarak avukatlık yapmaktadır.

Pınar Mavi:

Pınar Mavi Stewart, pazarlama ve reklamcılık dünyasındaki 15 yıllık tecrübesiyle, Londra merkezli Huma Agency’nin kurucu direktörü olarak çeşitli markalara hedeflerini tutturmaları için hizmet veriyor. Pınar, 2011 yılında Facebook’un Satış ve Pazarlama ekibine Orta Doğu, Afrika, Rusya, Polonya ve Türkiye’deki satış operasyonlarını kurmak üzere katıldı. 40’ın üzerinde marka ve birçok sektörde çalışan markalarla beraber çalışarak Facebook ve Instagram stratejileri geliştirmelerine ve uygulamalarına yardım etti. Facebook’tan önce Turkcell, TBWA, BBDO, Yapı Kredi gibi kuruluşlarda çalışarak sektörü birçok farklı açıdan görme ve öğrenme şansına sahip oldu.

Ankara’da doğdu. Tevfik Fikret Lisesinden sonra Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun oldu ve Londra Kingston Üniversitesi’nden Advertising and Creative Economy Postgraduate sertifikasına sahip. Pazarlama ve reklamcılık çalışmalarına ek olarak ailesiyle beraber natürel sızma zeytinyağı üretiyor, zeytinyağı atölyeleri düzenliyor, üzerinde çalıştığı kitabı bitirmek üzere çalışmalarına devam ediyor ve profesyonel fotoğrafçılık yapıyor.

Türkiz Erdoğan

Türkiz Erdoğan, 1985 Berlin doğumludur. Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümü’nde eğitimini tamamladıktan sonra, Londra’ya yüksek öğrenim için gelmiştir. Regent’s Üniversitesi Londra’da Yönetim ve Pazarlama Master’i yaptıktan sonra aynı üniversitede 2011 yılı itibariyle profesyonel hayatına başlamıştır. Bu 7 sene içerisinde, eğitim, pazarlama, yönetim ve dış ilişkiler alanlarında uzmanlık edinmiştir. Yaptığı başarılı çalışmalar nedeniyle 2016 yılında üniversitenin İş ve İnovasyon’ ödülünü almıştır. Şimdi Türkiye, Orta Doğu ve BDT Bölge Müdürü olarak Üniversite’yi dış ülkelerde tanıtmaktadır. Bunun yanı sıra görme engellilerin eğitime erişebilirliği konusunda projelerde çalışmıştır ve bu alandaki eksikliklere dikkat çekmek, çalışmalara devam etmek istemektedir.